Оголошення

Інформація Машівський районний сектор філії Державної установи "Центр пробації" в Полтавській області.

Повідомлення про початок процедури проведення громадських слухань с.Рубанівка

Повідомлення про оприлюднення заяви.

Заява.

Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну оцінку містобудівної документації.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проекту генерального плану села Рубанівка Машівського району Полтавської області.

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації "Генеральний план  (із зонуванням) села Зоря Машівського району Полтавської області".

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації "Генеральний план (із зонуванням) села Олексіївка Машівського району Полтавської області.

Проектні плани.

Повідомлення на громадські слухання села Зоря та села Олексіївка Машівського раойну Полтавської області 23.11.2020 року.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проекту генерального плану (із зонуванням) села Олексіївка Машівського району Полтавської області.

Креслення та ПЗ села Олексіївка.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проекту генерального плану (із зонуванням) села Зоря Машівського району Полтавської області.

Креслення та ПЗ села Зоря.

Повідомленняя про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку містобудівної документації "Генеральний план (із зонуванням) села Олексіївка Машівського району Полтавської області.

Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку містобудівної документації "Генеральний план (із зонуванням) села Зоря Машівського району Полтавської області.

ДЕРЖАВНА  СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ  ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

МАШІВСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ

вул. Остапенка, 3, смт. Машівка, Полтавська область, 39400, тел (05364) 9-22-92

e-mail: mash.udpcc@i.ua, код ЄДРПОУ: 40358617

Як уберегтися від ботулізму та опісторхозу

в теплий період року

З настанням тепла підвищується небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ботулізму і опісторхозу.

Ботулізм — інфекційне захворювання, дуже тяжке, як правило, виникає на фоні повного благополуччя (здоров’я).

При отруєнні в першу чергу страждає нервова система. Основною причиною захворювання є продукти домашнього приготування — овочеві, грибні, м’ясні, рибні консерви, сирокопчені окости, солена, в’ялена та копчена риба.

Потрапляння збудника в продукти можливе на різних етапах виготовлення вище вказаних продуктів в домашніх умовах, при невиконанні ряду гігієнічних вимог: не якісному очищенні та промивці риби, овочів, фруктів перед консервуванням, необережному видаленні кишечника, при та після розробки туші.

Опісторхоз, або біогельмінтоз спричинюють гельмінти. Характеризується хронічним перебігом з переважним ураженням жовчних утворень, печінки і підшлункової залози. Хвороба реєструється у багатьох областях України, в тому числі на Полтавщині. Це зумовлено поєднанням природних і соціальних факторів, зокрема велика кількість озер, водоймищ, річок.

Також інфікуванню сприяє поширення любительської риболовлі, питома вага риби у харчовому раціоні населення, вживання сирої риби та рибних відходів плотоїдними тваринами.

Профілактика ботулізму та опісторхозу полягає у дотриманні встановлених правил копчення, соління, заморожування, термічної обробки її у домашніх умовах та включає в себе комплекс правил:

• рибу, яку тільки піймали, негайно охолоджують або заморожують, перед посолом її необхідно обережно випотрошити, щоб не порушити цілісність кишкового тракту, та не забруднити м’язи риби його вмістом;
  • посол риби проводити тільки в охолодженому стані за температури не більше +4°C, дотримуватися технології приготування, бо за концентрації повареної солі більше 10% зупиняється виділення ботулотоксину;
  • ретельно промивати та просушувати овочі та особливо гриби перед консервуванням, дотримуватися температурного режиму при виготовленні консервів;
  • не їсти бомбажні консерви або при підозрі на їхню недоброякісність;
  • не купувати копчену, солену та в’ялену рибу на стихійних ринках, яка була виготовлена в домашніх умовах та без лабораторного контролю;
  • дозволяється їсти грибні та рибні консерви тільки промислового виробництва, адже технологія та рецептура виготовлення таких продуктів розроблена з урахуванням профілактики ботулізму та з проведенням лабораторного контролю;
  • не вживати морожену рибу у вигляді «строганини»/«патанки», корейської рибної страви «хе», а також свіжовиловленої («парної») риби;
  • ретельно мити руки і кухонний інвентар після обробки сирої риби;
  • не слід пробувати на вміст солі сирий рибний фарш.

Слід пам’ятати, що хворобу легше попередити, ніж лікувати, за перших ознак захворювання негайно зверніться до медичних фахівців.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

Начальник Машівського районного Управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області                                                         А.Г. Міщенко

Машівська дитяча школа  естетичного  виховання

Оголошує набір учнів  на інструменти:

Акардеон.              Духові інструменти (труба,флейта)

Баян.                      Скрипка.

Гітара.                    Сольний та хоровий спів.

Домра.                    Ударні інструменти.

Фортепіано.                                                        Тел.:    095-109-16-25     097-592-35-29

8.06.2017