Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь

 

           З настанням літа зростає ризик захворювання на гострі кишкові інфекції.  В спекотний період року шкідливі бактерії розмножуються надзвичайно швидко. І тому дуже легко отримати харчове отруєння чи  кишкові інфекції,  які пов'язані із вживанням продуктів харчування та питної води, забруднених збудниками захворювань. 

           Основними причинами захворювань та спалахів гострих кишкових інфекцій  є грубе порушення правил особистої гігієни - як особами, які готують страви, так і тими, хто їх вживає. Також до гострих кишкових інфекцій дуже часто призводить порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах та з порушенням правил товарного сусідства, без дотримання належного температурного режиму. Не менш важливими є якість харчових продуктів і сировини, з яких готується страва.

        Необхідно акцентувати увагу на тому, що заражені мікробами страви та харчові продукти в більшості випадків виглядають свіжими, доброякісними та привабливими.

       Досить великий ризик несуть у собі продукти (як готові страви, так і сирі м'ясо, молоко, риба тощо), придбані на стихійних ринках.

       Машівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до керівників підприємств усіх форм власності, голів ОТГ, сільських рад, приватних підприємців, всіх жителів району з проханням посилити вимогливість до умов приготування, зберігання, транспортування, реалізації продуктів, особливо швидкопсувних.

  З метою профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь необхідно виконувати наступні заходи профілактики:

1. Регулярно мити руки, після кожного відвідування громадських місць (ринки, магазини, офіси, транспорт, тощо) та туалету.

2. Руки варто мити  перед та після приготування їжі, особливо, якщо готувались сирі м'ясо та риба.

3. Систематично забезпечувати чистоту у місцях приготування їжі.  Мити потрібно усі столові прибори, посуд, своєчасно змінювати кухонні рушники та губки або використовувати одноразові паперові рушники.

4. Дотримуватись чистоти у жилому приміщенні, оскільки деякі види бактерій чудово уживаються із побутовим пилом.

5. При покупці продуктів харчування потрібно звертати увагу на умови їх зберігання, терміни реалізації, зовнішній вигляд.

6. Не купувати продукти на стихійних ринках, у місцях, непридатних для торгівлі, не обладнаних холодильними установками, тощо.

7. Дотримуватись у домашніх умовах правил зберігання продуктів.

8. Без вагань викидати навіть злегка зіпсовану їжу. Не допускати її повторної переробки. Не вживати  консерви з порушенням герметичності і здуті консервні банки;

9. Дотримуватись правил термічної обробки продуктів — молоко кип'ятити, яйця варити або смажити, так само м'ясо та рибу.

10. Зберігати приготовану їжу не більше 1,5-2 годин у відкритому вигляді при кімнатній температурі.

11. Захищати продукти від комах та гризунів.

12. Не споживати у їжу гриби сумнівного виду, гриби, які ростуть біля трас, промислових об'єктів, куповані на стихійних ринках у незнайомих продавців.

13. Сміттєві корзини, відра тримати закритими та очищувати якомога частіше.

14. Овочі, фрукти, ягоди повинні піддаватись обробки водою. Якщо консистенція продукту дозволяє, краще обдати його кип'ятком.

15. Продукти варто зберігати відповідним способом — у закритому вигляді, у холоді, тощо.

16. Готові продукти повинні зберігатись окремо від сирих.

17. Покупка продуктів на стихійних ринках загрожує харчовим отруєнням.

18. Практично усі продукти потрібно піддавати тепловій обробці — смаженню, варінню, запіканню.     

Якщо раптом у Вас виникли симптоми гострої кишкової інфекції, чи харчового отруєння необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких вам людей! 

 

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *